Jump to content
Ombre

Българско овчарско куче

Recommended Posts

Честито колега, да ти е живо и здраво хайванчето. Не знам дали е разсоквано из форумите за социализация на кучето но доколото съм запознат с породата ще е добре да наблегнаш на тази част. В по-далечен план имам приятел който също развъжда БОК , участва по изложби и т.н, може да се уреди достойна дама за Тервел.Поздрави!Тодор БалиновП.П http://bkk-za-bok.com/forum/index.php?topic=644.0

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,честита предобивка,хубаво кученце е не са капризни извобще само това мога да ти кажа.Всичко ядат,колибка му направи постелиму ватре нещо меко да ляга и така.Взимаи му патешки фенери евтиниса,докато е малко може да му вариш и ориз сас патешкия фенер,големи стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит "малкия" колега ! Обожавам ги тези кучета , но за жалост в апартамент няма как ... иначе едно от основните неща е да свикне да се подчинява само на 1 (в случая на теб).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тервел ще живее в двора на сервиза.Искам да го отделя от посетителите и да е пазач през нощта.Имам куче в апартамента(йоркширски териер),но разликата е огромна.Винаги съм имал куче(имам и сега) ,но не и такова.Гледал съм дакел,бигъл,ризеншнауцер,но всичките "на топло".За пръв път ще гледам куче на двора и за това пуснах темата.

Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е синджирно куче(грубо казано) ще е хубаво да му осигоряваш поне по 1час сутрин и 1час вечер разходка за да израдходва енергия, коети ще ти спести доста главоболия от към лаене,бели,агресия, доста е ангажиращо но по този начин ще го държиш и във форма. За хранене какво си решил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоше,Благодаря ти за отговорите братле.Точно от такива неща имах нужда.Имам цялото време на света за разходки на кучето и имам 2 луди дъщери,които го обичат и е добре да се разбират с него.Знам ,че трудно се постига баланса хем да е толерантен към мойте деца ,хем да е враждебно настроен към посегатели и натрапници,но искам да намеря златната среда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо винаги се рдавам стига да мога да помагам, дори да не знам нещо има с кой да се консултирам, а и при мен нещата вече минават границата на хоби ама аз съм ориентиран към друга порода. Сега докато е малък ще му дойде добре играта с децата, съветвам те да започнеш с обучение още от утре дет се вика, баналните седни ,легни да го караш да върши нещо, да мисли а така се изгражда и връзка между вас.

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да помогна с инфо - но е голям хубавец и сладур. Честито и много да те слуша! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да го пускаш е добре от сега да започнеш да го учиш да идва като му викнеш. Като за начало ако все още не си е научил името можеш да почнеш с ивикване на името му и като се обърне да му даваш награда (Бисквита за кучета или кренвирш) след като свикне да те гледа в очите като му викнеш започвайте да се учите в двор или нещо такова като е пуснат и му викнеш "Тервел ТУК" например да идва :) И като дойде пак награда (ядене). Командата СТОЙ също ще ти пъде от полза :) и след за всеки баналните "Седни" и "Легни" е добре да я научиш. Ако го водиш на повод е добре да го водиш на къс повод на 1-во време да свикне да ходи до теб и да не дърпа. Последното го казвам от опит с ХЪСКИ :) макар ,че от време на време още дърпа като идиот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудесен избор на порода,за мен това са най-хубавите,най-преданите,най-добрите пазачиабе с две думи фен съм на тази порода имам 7 такива пазачи,гледам такива кучета от 15 год ,а от 4 год по професионалнобях пуснал тема за фенове на каракачанки,но изчезна в забвение явно няма такива тукмоите са пълни изроди,но това ми е било целта,не съм искал "социални "кучета а пазачиимат си клетки и в работно време са затворени за да не стават инфекциикато начало трябва да го храниш само ти и хора с които искаш да свикне други некучето трябва да знае откъде идва хранатеахубаво е също да го вържеш на по скрито място да не вижда много хора и да не го галят,пипат,и хранятза начало е това ще следя темата ,ако имаш други въпроси ще се радвам да помогна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,да е живо и здраво кучето.Значи моя съвет е следния.Понеже тези кучета стават големички,гледай там кадето ще го държиш да е по мека настилката,примерно дърво или земя да си е отдолу,защото на един приятел на баща ми луд фен на големите кучета,неговото седя на цимент и почна да криви стави от тежеста.Иначе какво да ти кажа куче като куче ,гледай да го разхождаш честичко както ти казаха.Другото което е примерно с мойта кавказка овчарка, като е на синджира,пази яденето си мн жестоко или ако приеме че нещо е негово.Докато ако е пуснато не е така.Сам си прецени,и дано отгледаш едно найстина голямо и красиво куче,което да те слуша,а да похапва тези с недобрите намерения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.С тази порода не съм се занимавал и не и знам характера, но от ловните кучета които имам и грешките които допуснах преди години с някои от тях, разбрах че кучето трябва да разбере кой е господаря, а това се постига със занимаване и хранене само от 1 човек.Ако искаш да се развие като здраво и силно животно иска хубава храна и много движение.Сам си определи кои команди са ти необходими и не го занимавай с излишъци като "дай лапа" примерно.Не допускай неизпълнение на команди защото по този начин ще разбере, че може той да се налага над теб, но и не прекалявай с времето за обучение защото може да му писне и става по-лошо.Около 5 повторения на упражнение са достатъчни и след това задължително игра за разпускане, това си е до характер и на животното де, но не е добре да се претоварва.Започни го още от сега с най-леките упражнения и добавяй ново, след като сте усвоили старото, като не забравяш да затвърждаваш наученото.Ама за тая цел са написани доста книги и ще е добре да прочетеш преди да започнеш, че може без да искаме и да те объркаме.Аз самия доста изчетох и доста кучета минаха през мен и още се уча.Дано да съм бил полезен и ако мога ще помагам пак.

Редактирано от chooby
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти е живо и здраво кучето това за мен е една от най хубавите породи и аз имам две моят съвет е да го разкарваш както казаха другите колеги , може също да му даваш калций за ставите и като малко кучето които хора опознае с тях ще свикне другите няма да ги отразява това е от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калций се дава само ако ветеринаря при който се води кучето прецени а не по усмотрение на собственика понеже може да се стигне до обратен ефект. В качесвените храни за подрастващи си има всичко необходимо, аз лично гранула съм ползвал до 5-6месец след това сам си приготвям храната, някой ако иска рецепта да свирка :D Относно агресията докато се храни и пазенето на храната, решението е просто кучето се храни само след зададена команда(яж,манджа и т.н) за да знае кой притежева храната. След като започне да се храни се докосва,гали,поущрява да има контакт и да свиква с присъсвите ви , докато яде може да го спреш да го накараш да седне да постои малко и пак команда яж,манджа или др. кои каквото си е избрал.

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има поне 2'е ваксини , (ако е на 2.5 месеца)?както и това , че е обезпаразитено?Не подценявайте тези мероприятия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане пазач, това куче няма нужда от обучение - просто породата е строго териториална и пази всичко, което счита за свое /на стопанина/ или за което му се създаде навика, че трябва да пази. Имам такова куче и отглеждането му не е трудно - яде всичко, ОБОЖАВА студа и стопанина си, към останалите членове от семейството е по-резервирано, всички други са меко казано нежелани гости. Повече внимание трябва да се обръща на сезонната смяна на козината, за се запази козината в добър вид. Задължително да има голяма купа /поне 2-3 литра/ вода до себе си, особено през жегите.

Да ти е здрав и дано послушен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...